Most difficult mathematics quiz you can find!
How much did my $50 dress cost, after it was clearanced 20% in a tax-free zone?
If today was Tuesday, Jan. 22, 2002 how many days would be left in 2002?
If a 3 pound roast costs $7.98, what is the cost per pound?
How many squares are there in a game of tic-tac-toe?
How much will you pay in total for a $365 sofa bought in Florida, where the sales tax is 6%?
If it takes a teacher 10 minutes to grade a test, how much time will she spend grading 23 tests?
If Bob drove 96 miles and Sue drove 4 and 1/2 times that far, how far did Sue drive?
What is the area of a square whose side is 5 ft long?